Diskusná relácia TÉMA (premiéra 10. 10. 2018 o 18.00 h):
- Folklórny súbor Radosť a ich program k 100. výročiu vzniku ČSR
- Duševné zdravie
Posledný víkend školského roka bude v Modre už po ôsmykrát malý bábkový festival.
Rozprávková Modra sa tradične koná v parku pri jazierku vedľa Kultúrneho domu Ľudovíta Štúra v Modre, v prípade nepriaznivého počasia v Kultúrnom dome Ľudovíta Štúra v Modre. V obľúbenom stane plnom periniek budú čítať rozprávky v sobotu Paťa Jariabková a v nedeľu ujo Mrkvička (Tibor Hujdič).
PROGRAM ROZPRÁVKOVEJ MODRY 2018
Sobota 23. 6. 2018
14.30 Divadlo Lenky Hoškovej: Kráľovstvo na povale
15.15 Tatiana Šulíková: Plstená etuda
15.45 Divadlo Agapé (Martin Žák): Hľadanie kamarátov
17.00 Divadlo Spozavoza: Ružová rozprávka
18.15 Divadlo Agapé (Merema): More
Nedeľa 24. 6. 2018
14.30 Ivan Gontko a jeho tradičné divaldo Tyjátr: Turecký ostrov
15.45 Divadlo Žihadlo: Apači Papáči
17.00 Teatro Colorato: Mačkomyšia vojna
18.15 Divadielko Concordia: Huncút Gašpar
V tvorivých dielňach si môžete urobiť svoju bábku. Pripravený je detský drevený kolotoč, prekvapenia, atrakcie a hry, Rozprávkovo – stan plný periniek a rozprávok, ktoré budú čítať (v nedeľu) ujo Mrkvička (Tibor Hujdič) a (v sobotu) Paťa Jariabková, ktorá si s deťmi zagúľa príbeh O Guľkovi Bombuľkovi. Popoludnia strávite v sprievode flašinetu bábkara Ivana Gontka a bábok manželov Pilátovcov. Viac o podujatí nájdete aj na facebooku v udalosti Rozprávková Modra 2018.
Partneri Rozprávkovej Modry 2018
Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Podujatie finančne podporili Bratislavský samosprávny kraj, Mesto Modra, OOCR Malé Karpaty. Partneri podujatia sú Kultúrne centrum Modra, OZ ĽUSK, MÉDIA MODRA, TV Pezinok, WellGiving, Biolka, Pekáreň Harmónia, Mlsná Ema, portál SDEŤMI.com, OZ PermaVia, PHO, Domov použitých kníh a 40. Skautský zbor Fénix.
Členka Modranskej Besedy a divadelníčka - bábkarka ochotníčka Agáta Petrakovičová Šikulová pozýva: „Tohtoročná Rozprávková Modra Vás prevedie svetom a históriou bábok, dozviete sa napríklad aký rozdiel je medzi tieňovým, marionetovým, alebo maňuškovým divadlom.“
Spolok dobrovoľníkov Modranská Beseda pôsobí v Modre od roku 2001, od roku 2006 aj formálne ako občianske združenie. Jeho členmi sú ľudia z oblasti kultúry, ochrany pamiatok, ekológie, ekonómie a techniky. Hlavným cieľom OZ Modranská Beseda je kultúrno-spoločenská obroda Modry a priľahlých častí. Hlavné činnosti: etnologický a kulturologický výskum, publikačná činnosť, osvetová činnosť, organizácia odborných seminárov, tradičných remeselných jarmokov, kultúrnych festivalov, tradičné bábkové divadlo.